Інвестиції в нерухомість: за і проти

Головна Новини Інвестиції в нерухомість: за і проти

Суспільна думка з цього приводу змінюється регулярно і непередбачувано – то інвестиції в нерухомість найнадійніший спосіб, то навпаки – мало не гарантія банкрутства. А може краще купити акції? Або просто вкласти в банк…

Непросто розібратися, чи не так? Зібрали добірку аргументів “За” і “Проти”, щоб ви могли прийняти рішення самостійно

ЗА:

  • зростання ринку

Ціни на нерухомість поступово зростають, після обвалу у 2008 році. Особливо це помітно, якщо будинок в “вдалому” місці. Якщо встигнути забронювати квартиру на етапі котловану, можна отримати до 60% прибутку, продаючи її безпосередньо перед здачею будинку.

  • надійність

Навіть якщо всі інші ваші починання не будуть настільки успішними. Навіть якщо ви втратите роботу або дохід … У вас вже буде квартира. Її можна продати, її можна здавати, в ній можна жити кінець кінцем.

Тобто, після інвестування в нерухомість у вас залишається в руках щось матеріальне, що можна використовувати різними способами.

  • багато інформації у відкритому доступі

Зараз про будь-якого забудовника і будь-якого ЖК можна дізнатися максимум інформації. Практично вся вона – у відкритому доступі. А вже кількість відгуків відкриває вам величезний простір для роздумів! Ще 15-20 років тому можливості дізнатися стільки деталей для аналізу у потенційного інвестора просто не було.

  • не потрібно витрачати багато часу

Інвестиції в акції та облігації можуть здатися більш привабливими … і це дійсно так. Вони насправді можуть принести більший прибуток. Але є одне “АЛЕ” – вам доведеться постійно, щодня контролювати ситуацію на фондовому ринку. Виводити гроші та інвестувати в інші компанії, перевіряти графіки зростання, порівнювати тенденції … Або платити певний відсоток (часто – дуже немаленький) посереднику.

У нерухомості не так. Так, на початку, перед тим як вибрати забудовника та об’єкт, вам буде потрібно передрати багато інформації. Але після прийняття рішення вам залишається раз в місяць спостерігати за ситуацією з будинком і все.

ПРОТИ:

  • занадто складно і багато неочевидних пасток

Дійсно, новачкові розібратися у ринку нерухомості не так і просто. Буде потрібно багато часу та зусиль. З іншого боку, завжди можна найняти консультанта, якщо ви не хочете витрачати на це кілька місяців свого життя.

  • є ризики та затримки

На жаль, але це факт. В інвестуванні без ризиків нікуди. І нерухомості це теж стосується. Є ризик, що будинок не здадуть вчасно, що зданий об’єкт з тих чи інших причин буде відрізнятися від запланованого. Також є ймовірність проблем із забудовником (приблизно така ж, як і з руйнуванням банку).

  • великі витрати на утримання/ремонт

Це актуально, якщо ви збираєтеся здавати квартиру в оренду. Щоб ці витрати не стали для вас неприємним сюрпризом, рекомендуємо заздалегідь їх вкласти в вартість оренди.

  • високий поріг входу

Якщо купувати акції можна з тисячі доларів і навіть зі ста, то квартира вам обійдеться значно дорожче. Правда, не зрозуміло, чи є сенс інвестувати 100 доларів і який буде дохід від таких вкладень …