7 головних помилок інвесторів-початківців

Головна Новини 7 головних помилок інвесторів-початківців

Помиляються всі … але не завжди. А вже коли мова заходить про інвестування, кожна помилка може коштувати надто дорого. Саме тому, ми склали цей список, щоб ви знали про тонкощі так секрети процесу:

Витрачати “останні гроші”

Одна з головних помилок. Вона зустрічається практично у всіх інвесторів-початківців, і ми почнемо саме з неї. Ви накопичили якийсь капітал і тепер прагнете його вигідно вкласти.

І вкладаєте абсолютно всі свої гроші. Але, треба розуміти, вкладення в нерухомість окупаються досить довго – в залежності від того, яку стратегію ви обираєте.

І в цьому немає нічого страшного чи дивного. Навпаки. Ось тільки, а що якщо вам терміново знадобляться гроші? Як їх дістати? Теоретично, можна перепродати нерухомість. Але практично – це, по-перше, позбавить вас досить значної частини прибутку; а, по-друге, може зайняти досить багато часу. Якщо ж потрібно “терміново”, то ви й зовсім можете втратити частину вкладених коштів.

Тому, до інвестування рекомендується приступати тільки після того, як ви оплатили страховку і створили хоча б мінімальну фінансову подушку.

Не розуміти своїх цілей

Навіщо ви вкладаєте? Як скоро ви розраховуєте отримати прибуток? Ви плануєте зайнятися перепродажем або будете здавати житло в оренду? На кожному етапі важливо розуміти яка саме мета стоїть перед вами. Тоді простіше і вибрати проєкт, і не відступитися в середині шляху.

Не розуміють, у що вкладають

Нерухомість, на відміну від тих же акцій і облігацій – більш зрозумілий спосіб інвестування. Але все ж, було б непогано розуміти, що це таке і як це працює. Наполегливо рекомендуємо вивчити хоча б базову інформацію. Зрозуміти, що має  більший попит, а що – дорожче.

Не відрізняють актив від пасиву

Теорія економіки говорить, що актив – це те, що приносить гроші, а пасив – то, що їх витрачає. В цьому випадку, якщо ви здаєте квартиру в оренду або перепродаєте її – це актив. Якщо в цій квартирі збираєтеся жити ви або ваші рідні – це пасив.

Мають завищені очікування

Розраховуєте вже завтра отримати прибуток 200%? На жаль, це не той спосіб інвестування. Навіть з найвигіднішими умовами, ідеальним ринком і своєчасним продажем, прибуток навряд чи досягне 100% (більш реальний варіант – 40-60% за весь період)

Не враховують додаткових витрат

Комісії банків і вартість обробки. Комунальні витрати та простій житла для оренди. Пошкодження меблів і чорновий ремонт… Все це – додаткові витрати. І з чимось з цього ви гарантовано зустрінетеся купуючи квартиру, під час її продажу або здачі в оренду. Пам’ятайте про це і не забудьте внести у свій фінансовий план.

Відкладання “на потім”

Так багато умовностей … Здається, що поки можна і почекати з інвестуванням. Відкласти “до кращих часів”, коли ви станете мудрішими, а умови – простіше. На жаль, але кожен місяць відстрочки позбавляє вас доходу. Щороку відкладання – “з’їдає” частина ваших накопичених коштів (так діє інфляція). А ще, з кожним роком ринок змінюється. І є велика ймовірність, що всього через пару років таких вигідних умов вже не буде!